HP M435, M701vagy M706 nyomtatóhoz eredeti vagy utángyártott tonert válassz

HP M435, M701vagy M706 nyomtatóhoz eredeti vagy utángyártott tonert válassz

Mindig nagy dilemma, és ezek drága nyomtatók.

Merj utángyártott tonert venni hozzá vagy inkább az eredetit.

Ha M435, M701vagy M706 nyomtatót választottál, akkor bizonyára komoly feladatokat végeztetsz vele, hisz' ez egy magas árfekvésű, de ennek megfelelően nagyon strapabíró lézernyomtató.

Jó eséllyel céges használatra szántad, így nettóban számolom a költségeket. (A számok a cikk írásának napján, 2018.02.26-án érvényesek. A legfrisebb a cikk alatt találod.)

Mindenképp tudnod kell, hogy utángyártott toner használata garanciavesztéssel jár. Persze lehet próbálkozni, hogy gond esetén eredeti tonert teszel a nyomtatóba, és azzal viszed garanciális szervizre, de ez sem garantálja, hogy meg fogják javítani garanciában. Ez a Te döntésed, és felelősséged.


 

Lássuk a számokat:

Adat Eredeti CZ192 (93A) toner Utángyártott CZ192A (93A) toner Különbség
ÁR (nettó HUF) 52.677,- 6.685,- 45.992,-
Kapacitás (lap) 12000 12000 0
Lapköltség (nettó HUF) 4,4- 0,56- 3,84-
Megtakarítás 1 utángyártott toner használata után (nettó HUF): --- 45.992,- ---
Megtakarítás 5 utángyártott toner használata után (nettó HUF): ---

229.960,-

(Fedezeti pont.*)

---
Megtakarítás 10 utángyártott toner használata után (nettó HUF): --- 459.920,- ---

 

*Fedezeti pont. Ekkor éred el a nyomtatód (M435 nyomtató esetén) árának megtakarítását utángyártott toner használata esetén. Ez azért fontos, mert ha garanciális probléma okán nem javítják ingyen a nyomtatódat, és nem is érdemes kifizetni a javítás költségét, akkor sem veszítettél az üzleten.


Mik az utángyártott toner használatának kockázatai/előnyei:

Előnyök: Hátrányok:
Alacsonyabb ár. Nyomtató garanciavesztése.
Eredetihez hasonló nyomtatási minőség Gyakoribb (~1%) meghibásodási arány.
2 év garancia. Nem támogatod a HP fejlesztési költségeit.
Eredetivel azonos kapacitás. HP újrahasznosító programjában nem veszel részt.

 

Az eredeti CZ192A (93A) toner esetén pedig pont fordítva néz ki a táblázat. Ha csak a nyomtatási minőség a fontos, akkor mindig az eredeti toner a legjobb választás.

Semmiképp sem szeretnélek befolyásolni, így a döntést rád hagyom, hisz' az a Te felelősséged, de remélem segítettem egy kicsit a választásban.

 

Színes napot:

Schreiner Balázs

"patronus"

A tonerek aktuális ára: ↓↓↓↓↓↓↓↓↓

Tartalomhoz tartozó címkék: hír blog

Kapcsolódó termékek

HP CZ192A (Nr.93A) eredeti fekete toner, ~12000 oldal

100.390 Ft
HP
Kedvencekhez adom

HP -hez CZ192A (Nr.93A) UTÁNGYÁRTOTT fekete toner, ~12000 oldal

12.690 Ft
Kedvencekhez adom